Orkun Çolak

Fotoğrafçılık

09 Ağustos 2017

Ben fotoğrafçılığa başlamayı düşünüyorum. Öncelikle kendimi geliştirmek ve daha sonrasında kişiye özel fotoğraflar çekmek istiyorum. Dış mekan çekimi için bana önerebileceğiniz makine nedir?

11 Ağustos 2017

Yeni başlıyorsan sana genel önerimiz telefona takılabilen lensler. Oldukça uygun fiyatlılar. Telefonun manuel modu ve lenslerle beraber harika fotoğraflar çekebilrsin. http://www.hepsiburada.com/ara?q=telefon+lensleri

Kadir Orkut Şahin
Kadir Orkut Şahin

Videographer

02 Eylül 2017

Açıkçası kişiye özel fotoğraflar çekmeni önermem. Dışarıda facebook profil fotoğrafçısı imajı çizmek isteyeceğini düşünmüyorum. 5 yıldır bu mesleği yapıyorum ve kişiye özel fotoğraf çeken kişilerin sanattan ziyade kadın için bu işi yaptığını düşünen çok büyük bir kitle içinde yer alıyorum. Lütfen bu mesleği gerçek anlamda yapan başarılı sanatçıların içinde 2. Belki de 3. Kalite bir amatör imajı çizeceğini unutma. soruna cevap verecek olursak. Soft renklerden hoşlanıyorsan kesinlikle canon, canlı renklerden hoşlanıyorsan da nikon tavsiye ederim. Tabi ki bütçe çok önemli. Yarı profesyonel dslr makineler ile başarılı bir fotoğrafçı olman çok zor. Kaliteli bir body ve iyi bir veya birden fazla objektife ihtiyacın var. canon'dan yola çıkacak olursak 5d mark iii başlangıç için yüksek fakat iş anlamında mükemmel bir body. Portre için 50mm 1.4 estantane içinde sigma 35mm 1.4 objektif tavsiye ederim. 24-70 2.8 de senin için alternatif olabilir.

Bu Soru İçin Yanıtlama İsteği Gönderin

Arkadaşlarını e-posta adresleriyle soruya davet et